Remax je na rekordu. Jeho makléři si vydělají i pět milionů

Foto: Shutterstock.com

Foto: Shutterstock.com

Jednička na realitním trhu mezi franšízovými sítěmi, společnost Remax, má za sebou úspěšný rok. Obrat jí totiž vzrostl o více než 40 procent na 1,289 miliardy korun z předchozích 898 milionů. Zájem rostl o všechny druhy služeb.

Trh s nemovitostmi stále posiluje a zájem firem ani jednotlivců podle realitních společností neklesá. Nárůst transakcí hlásí přední firma na trhu ve všech oblastech, ať už se jedná o prodeje či pronájmy nemovitostí, počet prodaných licencí, otevření nových kanceláří, ale také rozšíření sítě makléřů.

Počet zprostředkovaných prodejů nemovitostí firmě v loňském roce vzrostl o 15 procent a počet pronájmů o 8 procent, uvedla firma pro Byznys Seznam Zpráv.

Jako velmi pozitivní vnímáme především fakt, že čísla stoupají nejenom v oblasti klasického prodeje nebo pronájmu nemovitostí.
Jan Hrubý, generální ředitel Remaxu

„Uplynulý rok byl z obchodního pohledu velmi úspěšný a výsledky potvrzují, že zájem o nemovitosti stále roste bez ohledu na dopady pandemie koronaviru. Jako velmi pozitivní vnímáme především fakt, že čísla stoupají nejenom v oblasti klasického prodeje nebo pronájmu nemovitostí,“ uvádí generální ředitel Remaxu Jan Hrubý s tím, že se firmě daří také v prodeji franšízových licencí.

RE/MAX

  • Na globálním trhu více než 45 let. Na český realitní trh vstoupil v dubnu roku 2005.
  • V tuzemsku je jedničkou v prodeji a pronájmu nemovitostí a nejúspěšnějším poskytovatelem franšízových licencí v oblasti realit.
  • V Česku má 160 vlastních i franšízových kanceláří a pro společnost pracuje více než 1300 realitních makléřů.
  • Je držitelem ocenění Franchisa roku a poosmé v řadě obhájil známku kvality – Superbrands.

Zdroj: Remax

 

„Značka v Česku stále posiluje, proto se v nadcházejícím období plánujeme zaměřit na další růst naší distribuční sítě, získání nových makléřů i obchodních akvizic. V současné chvíli máme na českém trhu už 160 franšízových kanceláří,“ doplňuje šéf firmy pro Seznam Zprávy. Obrat firmě loni vzrostl o více než 40 procent na 1,289 miliardy korun z předchozích 898 milionů.
V roce 2022 mají ambici počet poboček ještě navýšit. Stejně jako doufá, že i letos ještě přibyde obchodních transakcí.

Profese makléře na vzestupu

Na loňském úspěšném roce se podle vedení realitní společnosti podepsalo mimo jiné rozšíření sítě o dvanáct nových kanceláří, ale také zvýšení počtu aktivních makléřů téměř o pět procent.

„Vzhledem k vývoji trhu, kdy cena nemovitostí stále roste a zároveň trvá zájem jednotlivců i firem investovat peníze právě v této oblasti, se zvyšuje zájem o podnikání v realitním franšízingu. Na atraktivitě nabývá i samotná profese realitního makléře,“ upozorňuje šéf firmy.

Podle hospodářských výsledků jedničky na trhu se obrat každé kanceláře této sítě pohyboval v průměru kolem 8 milionů korun, přičemž průměrný roční výdělek makléře byl jeden milion korun. Nad tuto částku se dostalo 441 makléřů, 18 z nich pak dosáhlo výdělku převyšujícího částku 5 milionů.
Zdroj: seznamzpravy.cz

Chcete se i Vy stát makléřem u RE/MAXu?

Zavolejte nám na telefon 730 80 80 51 a domluvte si schůzku.